Haber

Yerli Üretim TOGG Ne Zaman Çıkacak?

Yerli Üretim TOGG Ne Zaman Çıkacak? Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı.

Yerli Üretim TOGG Ne Zaman Çıkacak? Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan sosyal medya da yaptığı paylaşımlarda TOGG Mühendislik ve Tasarım, üretim Merkezi olarak 60 yıllık hayalin gerçeğe dönüştürülecek bir adım atıldığını ifade etti. Yerli üretim olarak üretilecek TOGG için 2019 da gerçekleşen lansman sonrasında seri üretim için hazırlıklar başlanmıştır.

Üretim için çalışan mühendisler, İnovasyon sürecini devam ettirmektedir. İnşaatın 2021 yılı içinde tamamen bitmesinden sonra 2022 yılı son çeyreğinde üretim gerçekleşecektir. Yerli üretim TOGG otomobilinin üretiminde yer alan tedarikçi firmalar, özellikle ilk çıkan SUV araç için tedarikleri tamamlanmaktadır. Otomobil için 100 üzerindeki tedarikçilerinin 75′ i Türkiye’de bulunmaktadır.  Yüzde 25 i ise teknolojisi Türkiye’de olmayan ürünler olmaktadır.

Yerli Üretim TOGG Ne Zaman Çıkacak?

Yerli Otomobil TOGG Ne Zaman Çıkacak? Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Yerli otomobilimizin üretim süreci planlandığı gibi sürüyor. İnşallah 2023 yılında kendi otomobilimizi yollarda göreceğiz.” açıklamalarını yaptı.

Yerli Otomobil TOGG Modelleri Nelerdir?

İlk üretim aşamasında SUV üretimi yapılacaktır. Güçlü bir internet bağlantısına da sahip olacak TOGG otomobil de ilk etap ta SUV modeli üretilecektir.  Daha sonra Sedan üretimine başlanması planlanmaktadır. 15 yıl içinde 5 farklı model üretileceğini belirtti. Bataryaların da tamamen üretimi yerli olmakla birlikte tek şarjla 500 km mesafe gidecektir. C- Suv, C- Sedan, C- Hackback, B- Suv , C- MPV modelleri üretimi yapılması hedeflenmiştir.

Yerli Otomobil TOGG Özellikleri Nelerdir?

Modern ve Özgün tasarıma sahip keskin hatların ne çizgiler ile şekillendiği sade ve şık bir tasarıma sahiptir. Doğa dostu olacağından dolayı elektrikli olarak üretilmesi planlanmıştır. Ayrıca modüler bir şasi durumunda bilişim teknolojilerinin de entegre olacak bir yapıda olmalıdır. TOGG sıfır emisyon değerine sahiptir. Segmentin de en uzun aks mesafesine sahip olacak araç olmaktadır. Geri kazanımlı frenleme sistemi araç menziline yüzde 20 ye kadar araçlara katkısı bulunmaktadır. Yerli Otomobil TOGG Ne Zaman Çıkacak? Dünyanın en önde gelen güvenlik testi kuruluşlarının standartlarını karşılayacaktır. Güvenlik testinde 5 yıldız seviyesine uyumlu ve platforma entegre edilen batarya yardımıyla yüksek çarpışma dayanımına sahip olacaktır. Türkiye’nin ilk yerli otomobili olan TOGG 30 dakikanın altında çok hızlı bir şarj ile yüzde 80 doluluk oranına sahip olacaktır.

İlginizi Çekebilir: Yerli Otomobil TOGG İlk Test Görüntüsü Yayınlandı

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklamların can sıkıcı olduğunun farkındayız ama sizlere daha iyi hizmet vermeye devam edebilmemiz için reklam yayını yapmak zorundayız. Adblocker uygulamasından www.yerlitogg.com domainini kaldırarak bize destek olabilirsiniz.