Haber

Yerli TOGG Tasarım Ödülü Verildi

Yerli markalarımız arasında en dikkat çeken yerli otomobilin TOGG, C-SUV modeli ile tasarım ödüllerinden birisi olan İF Desing Award tasarım ödülüne sahip oldu. Ayrıca 2022 yılının son çeyreği banttan inecek olan TOGG mobilite alanında ödül kazanan ilk markamız oldu.

Yerli TOGG’a Tasarım Ödülü Veridi

Uluslararası alan da en iyi tasarım ödüllerinden birisi olan ve 1954 yılından bu  zamana kadar verilen İF Tasarım Ödülleri bu yıl 52 ülkeden toplamda 10 bin proje yarıştı. Ayrıca 21 ülke içinde 98 kişilik bağımsız jüri üyesi bulunmaktadır. En iyi tasarımı belirlemek için yoğun bir şekilde çalıştılar. Detaylı ve kapsamlı araştırma sonucunda TOGG markası bu ödülü almaya hak kazandı. Tabi burada TOGG araba özellikleri de bu ödülün alınmasında ön planların arasında yer almaktadır. Yerli TOGG bu ödül ile tüm dünya tarafında da dikkatleri üzerine çekmiş oldu.

Yerli TOGG Özgür Tasarımımız İle Gurur Duyuyoruz

Ayrıca konu ile ilgili olarak açıklamalarda bulunan elektrikli araba TOGG CEO‘su M. Gürcan Karakaş, böyle bir ödüle layık görülmemizden dolayı çok gurur duyduğunu ifade ederek, ” Aracın teknik tanımını ve tasarım hedeflerini kullanıcıların öngörülerinden yola çıkarak gerçekleştirmiş bulunmaktayız. Tabi bu tasarımın ortaya çıkmasında bir çok etken mevcuttur. Bu etkenlerden bir tanesi de tasarım lideri olarak bilinen ve TOGG tasarımcısı ekibine dahil olan dünyaca ünlü tasarımcı Murat Günak‘ında büyük bir payı vardır. Kültürümüzden ilham alarak bu tasarım geliştirilmiştir. Bu tasarımı şimdiye kadar toplamda 27 AB ülkesi ve Rusya, Çin ve Japonya’da tescillenmiştir. Ayrıca bu özgün tasarımın, böylesine değerli bir ödüle layık görülmesi bizleri fazlasıyla memnun etti. En iyisini yapmak yönünde daha da yüreklendirdi. Ayrıca 2030 yılına kadar TOGG markası çatısı altında toplamda 5 farklı modelin üretilmesi planlanmaktadır. Sonuç olarak, yerli TOGG otomobili daha bir çok ödül alacak gibi duruyor.

İlginizi Çekebilir => Yerli TOGG’a Tasarım Ödülü Verildi

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklamların can sıkıcı olduğunun farkındayız ama sizlere daha iyi hizmet vermeye devam edebilmemiz için reklam yayını yapmak zorundayız. Adblocker uygulamasından www.yerlitogg.com domainini kaldırarak bize destek olabilirsiniz.