Haber

Yerli TOGG Ne Zaman Çıkacak Ve Üretilecek?

Yerli TOGG ne zaman çıkacak? Yerli otomobil TOGG’un üretim videosu yayınlandı! TOGG üretimi için tüm hazırlıklar heyecan ile devam ediyor. Yerli otomobil TOGG’un resmi sayfasında bizi izlemeye devam edin diyerek faaliyetlerinin devam ettiğini bir video ile birlikte paylaştı.

TOGG Ne Zaman Çıkacak?

TOGG ne zaman çıkacak? Yerli otomobil TOGG’un üretim videosu yayınlandı! 2021 yılı içinde tamamlanması beklenmekte olan inşaatın hemen ardından ilk üretim tarihinin 2022 yılının en son çeyreğinde gerçekleşeceği tahmin ediliyor.

TOGG Fabrika Çalışmasında Son Durun Ne?

Gövde tesislerinde ise 252 tane prefabrik kolon montajı ile birlikte 2.300 ton çelik montaj bitti. 7.200 ton demirin bağlanmış olduğu gövde tesisinde ise 44.500 metreküp beton mevcuttur.
340 tane prefabrik kolon montajının olduğu montaj tesisinde ise 3.600 ton çelik montajı yapılırken, 65.500 metreküpte beton mevcuttur. Ayrıca montaj tesisinde 8.900 ton demir bağlandı.

Geçtiğimiz yıl başlanan TOGG otomobil fabrikası inşaatının 18 ay içinde tamamlanması hedeflenmektedir. İnşaatın bitmesinin hemen ardından fabrika içinde çalışacak yüzlerce kişi de iş sahibi olacak. Peki bu fabrikada kaç kişiye istihdam faydası olacak? Yerli otomobil olan TOGG fabrikasının inşaatında dahi çalışacak kişi sayısı 2.000 Kişi olarak açıklandı. İşletme aşamasında ise 2023 yılında 2.420, 2032 yılına kadar ise 4.323 kişinin çalışması beklenmektedir.

Yerli Otomobilimiz TOGG Ne Zaman Satışa Çıkacak?

TOGG ne zaman çıkacak? Yerli otomobil TOGG’un üretim videosu yayınlandı! ÖTV zammı ve de artmakta olan sıfır araç fiyatları sebebi ile vatandaşlar sabırsızlıkla ilk yerli otomobil  TOGG’un  ne zaman satışa çıkacağını merak ediyor. Yerli otomobil olan  TOGG’un üretileceği fabrika inşaatının 2021 yılı içinde tamamlanması bekleniyor. Peki TOGG ne zaman satışa çıkacak? Merak ve de çok büyük bir heyecanla TOGG’u bekleyen vatandaşlar hemen bu yerli otomobili satın almak adına araştırma yapıyor.

Gemlik’te olan fabrikanın inşaatının tamamlanmasının hemen ardından TOGG olarak yerli otomobil üretimi hemen başlayacak. Ayrıca 2022 yılında ilk seri üretim bitmiş olacak. İlk seri üretimin bitmesi ile yerli otomobil TOGG daima yollarda olacak.

İlginizi Çekebilir: Yerli Otomobil TOGG Gemlik Tesisinden Son Bilgiler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklamların can sıkıcı olduğunun farkındayız ama sizlere daha iyi hizmet vermeye devam edebilmemiz için reklam yayını yapmak zorundayız. Adblocker uygulamasından www.yerlitogg.com domainini kaldırarak bize destek olabilirsiniz.