Haber

Yerli TOGG Kullanıcı Laboratuvarı Açıldı

Yerli TOGG Kullanıcı Laboratuvarı Açıldı... Yerli araba togg faaliyetleri hız kesmeden devam etmektedir. Bunlardan biriside, TOGG özellikleri ve teknolojileri test edileceği kullanıcı laboratuvarı Bilişim Vadisi’nde faaliyete geçmiş durumda.

Yerli TOGG Kullanıcı Laboratuvarı Hizmette

TOGG’un resmi Twitter hesabından, yapılan duyuruda TOGG’un kullanıcı odaklı yaklaşım ile oluşturup dünyada tescil ettirmiş olduğu “#usecasemobility” ve “#YeniLigeYolculuk” etiketleri ile yapılan paylaşımda, “TOGG teknolojilerinin inceleneceği, test edip deneyimleneceği TOGG Laboratuvarı (User Lab) Bilişim Vadisi’nde faaliyete geçmiş durumda.” açıklandı.

Üretim Süreci Devam Ediyor

TOGG Gemlik tesisi bölgesinde montaj ve üretim hatlarının kurulumu hızlı bir şekilde devam etmektedir. Ayrıca 2022 yılının son çeyreğinde ilk seri otomobil SUV modeli banttan indirilmesi düşünülmektedir.

Yerli araba TOGG üretim başlangıcı itibari ile yerlilik oranın yüzde 51 olacağı açıklandı. 2025 yılında ise bu yerlilik oranının yaklaşık yüzde 68 kadar ulaşacağı gelen bilgiler arasındadır. 2030 yılı sonu itibari ile toplamda 5 farklı modelin piyasada olacağı öngörülmektedir. Ayrıca bu bilgiler ışığında markanın bir çok modelde araçta üretecektir. Ayrıca kısa sürede de bu modeller banttan indirileceği düşünülmektedir.

TOGG Toplamda 4300 Kişiyi İstihdam Edecek

TOGG Gemlik tesisinde, üst yapı ve yapı merkezi çalışmaları Ocak 2021 yılında hızlı bir şekilde başlamıştı. Ayrıca Gemlik tesisi 1.2 milyon metrekarelik alan üzerine inşa edilecektir. Tam kapasiteye ulaştığı zaman ise 230 bin metrekarelik kapalı bir alana sahip olacaktır.

Ayrıca Gemlik tesisi üretim kapasitesini 175 bin araca çıkardığı zaman toplamda 4300 kişiye istihdam sağlayacaktır. Ayrıca TOGG, 850 milyon TL sermaye artırımına giderek 997 milyon TL ile Türkiye’de ödenmiş sermaye açısında en yüksek otomotiv şirketi unvanını a eline almış durumdadır. Buda hedeflenen zamanın 1 yıl öncesinde gerçekleşmiştir.

Ayrıca, yerli araba TOGG‘un “bir fabrikadan daha fazlası” şeklinde tanımlamış olduğu Gemlik tesisinde devam eden inşaat çalışmaları, TOGG’un resmi internet sitesi “togg.com.tr”deki “TOGG TV” bölümünde canlı olarak izlenmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklamların can sıkıcı olduğunun farkındayız ama sizlere daha iyi hizmet vermeye devam edebilmemiz için reklam yayını yapmak zorundayız. Adblocker uygulamasından www.yerlitogg.com domainini kaldırarak bize destek olabilirsiniz.