Haber

Yerli TOGG Gemlik Tesisinden Son Bilgiler

Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu (TOGG) yerli otomobil üretimi çalışmalarında  Gemlik Tesisi üzerinde son hızla yürütmektedir. TOGG fabrika Anadolu Grubu, BMC, Kök Grubu, Turkcell, Zorlu ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından 25 Haziran 2018’de kurulmuş olan bu şirket, Ayrıca 2022 yılının son çeyreğinde elektrikli aracını piyasaya sürebilmek için hazırlıklarına son gaz devam etmektedir.

Yerli TOGG Gemlik Tesisinden Son Bilgiler

Bununla beraber Gemlik Tesisi hakkında yeni bilgileri düzenli aralıklar ile sosyal medya hesaplarından paylaşan yerli TOGG, bir video daha paylaştı. “Bizi izlemeye devam edin” mesajı ile yerli otomobil tutkunlarının merakını fazlası ile artırdı.  Ayrıca TOGG; montaj tesisinden enerji tesisine, su işleme tesisinden arıtma tesisine varana kadar bütün çalışmalarda gelinen son durumu resmi olarak açıkladı.

Ayrıca paylaşmış olduğu videoda “Gemlik tesisimizdeki çalışmalar planlarımız doğrultusunda ilerliyor” açıklamasını yapan Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu; bununla beraber boya Tesisinde 105 adet çelik kolon dikildiğini belirtti. Ayrıca 4 bin 400 ton çelik montajının da yapıldığı bilgisini paylaşan şirket, 450 metre kare çatı sandviç panel montajının da tamamlandığını açıkladı. Bunlara ek olarak 2 bin 400 ton demir bağlandığı ve 20 bin 600 metre küp beton döküldüğü de gelen bilgiler arasında yer alıyor.

Gövde Tesisine ilişkin detaylar hakkında da bilgi veren TOGG, 252 adet prefabrik kolon montajının tamamlandığını açıkladı. Bununla birlikte 2 bin 300 ton çelik montajının yapıldığının altını çizerken, 7 bin 299 ton demir bağlandığını ve 44 bin 500 metre küp beton döküldüğünü kaydetti.

En önemli kısımlardan Montaj Tesisine değinilen 1 dakikalık videoda; 340 adet prefabrik kolon montajının yapılırken, 3 bin 600 ton çelik montajının da tamamlandığı, ayrıca 65 bin 500 metre küp beton döküldüğü eklenirken, 8 bin 900 ton demir bağlandığı bilgisi bizlerle paylaşıldı.

Enerji, Su İşleme ve Arıtma Tesisi ne durumda?

Enerji Tesisi:

 • 1.425 ton demir bağlandı
 • 9 bin 628 metre küp beton
 • 400 metre kare duvar işi tamamlandı.

Su İşleme Tesisi:

 • 1.800 metre küp beton
 • 360 ton demir bağlandı.
 • Giriş binası:
  2 bin 100 metre kare temel yalıtımı
  2 bin 800 metre küp beton
  520 ton demir bağlandı.

Arıtma Tesisi:

 • 1.100 metre kare temel yalıtım
 • 250 metre küp beton
 • 150 ton demir bağlandı
 • Çevre duvarı: Betonorme perde işleri tamamlandı.

İlginizi Çekebilir: Yerli TOGG Görüntüleri

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklamların can sıkıcı olduğunun farkındayız ama sizlere daha iyi hizmet vermeye devam edebilmemiz için reklam yayını yapmak zorundayız. Adblocker uygulamasından www.yerlitogg.com domainini kaldırarak bize destek olabilirsiniz.