Haber

Yerli TOGG Fiyatı Ne Kadar Olacak?

Yerli Otomobil TOGG Fiyatı Ne Kadar Olacak? Yerli araba togg SUV ve Sedan modelleri ile otomobil severlerin hayatına girmeye hazırlanıyor.

TOGG Fiyatı Ne Kadar Olacak?

Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu Sanayi ve Ticaret A.Ş. CEO’su M. Gürcan Karakaş, TOGG için tarih verdi. CEO Gürcan Karakaş, yerli otomobil TOGG için 2022 yılının son çeyreğinde yollarda görüleceğini öngördü. Bu zamanın yaklaşması ile birlikle TOGG fiyat listesi söylentileri de iyiden iyiye gündeme gelmiş durumda. Yerli otomobil TOGG, 2 farklı modelleri ile otomobil severler ile buluşacağı öğrenilirken togg fiyat konusunda da henüz kamuoyu ile paylaşılan bir bilgi bulunmamaktadır.

BMC, Anadolu Grubu,  Zorlu Holding, Kök Grubu ve TOBB gibi büyük kuruluşların ortaklaşa oluşturdukları Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu Sanayi ve Ticaret A.Ş. TOGG için son düzlükte ifadeleri yer aldı. TOGG fiyat için ise özellikle ÖTV zammından sonra otomobil severleri biraz karamsar bir hava kaplamış gözüküyor. Bunun nedeni ise ÖTV zammının togg fiyatları konusunda da negatif yöne iteceği düşünülmektedir. TOGG fiyatı ne kadar gibi soruları şu sıralar sıklıkla dile geliyor. Otomobil severler bu ÖTV zamlarının togg fiyatlarına da fazlası ile etki edeceğini düşünmektedirler.

TOGG fiyatları hakkında henüz net bir bilgi bulunmuyor. Bu durumun bir çok spekülasyonun da ortaya çıkmasına neden oldu. Biraz hayalperest davranan bazı kesimler togg fiyat listesi için 60 bin gibi bir fiyat ile dahil olurken, çok karamsar bir kesimde fiyatın 500 bin bandında olacağını öngörmektedir. Ayrıca TOGG araba özellikleri ve tasarımı ile dünyada bir çok ünlü markaya rakip olması beklenen TOGG,  ÖTV ve çeşitli zamlardan sonra karamsarları bile şaşırtmış durumda gözüküyor.

ÖTV ve çeşitli diğer zamlarda düşünülüp kaba taslak bir hesaplama yapıldıktan sonra; devletin herhangi bir indirim, kolaylık, kampanya ya da makul ölçüdeki kredi gibi seçenekler ile otomobil severlerin karşısına çıkmazsa eğer, TOGG’un etiket fiyatı 900 bin TL civarında olacağı iddia edildi.

Bizlerde otomobil sevenler olarak umut ediyoruz ki bu söylenenler herkesi yanıltır. Togg banttan indikten sonra herkesin çok rahat bir şekilde alabileceği bir fiyat etiketine sahip olur.

İlginizi Çekebilir => Yerli TOGG Tasarım Ödülü Verildi

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklamların can sıkıcı olduğunun farkındayız ama sizlere daha iyi hizmet vermeye devam edebilmemiz için reklam yayını yapmak zorundayız. Adblocker uygulamasından www.yerlitogg.com domainini kaldırarak bize destek olabilirsiniz.