Haber

Yerli Otomobil TOGG’dan Batarya Hamlesi!

Yerli TOGG tarafından geliştirilen yerli otomobil için kritik bir adım daha atıldı. Enerji depolama teknolojileri üzerine çalışacak yeni şirketi tanıttı.

Yerli TOGG’dan Batarya Hamlesi!

Yerli otomobil TOGG 2022 yılının son çeyreğinde banttan ineği günü bekliyor. Şirket, bu amaç doğrultusunda her geçen gün yeni adımlar atmaya devam ediyor.

TOGG’un elektrikli araç üretimi için Bursa’da tesis kuracağı açıklandıktan hemen sonra, genel maliyeti 22 milyar TL olan fabrikanın yapımına Mayıs 2020’de başlandı. Hemen ardından yine aynı yıl içerisinde marka ismi kararlaştırılıp, üretim anlaşmaları yapılmaya başlandı. Şimdi de bu anlaşmalara bir yenisi eklenmiştir.

TOGG, SIRO Silk Road Temiz Enerji Çözümleri’ni kurdu

TOGG resmi Twitter ve Instagram hesabından yaptığı paylaşımla birlikte, Farasis Energy ile kurduğu ortaklık neticesinde enerji depolama çözümleri geliştirmek için, SIRO’yu kurduğunu açıkladı. Paylaşımda yeni kurulan şirketin otomobilin hangi noktalarına dokunacağını belirtilmektedir. Ayrıca genel olarak teknik verilerin paylaşıldığı bir videoya da yer verilmiştir.

SIRO neleri hedeflemektedir?

TOGG tarafından kurulan bu şirketin, başlıca görevi ise, yerli otomobiller için batarya üretmek olacaktır. Fakat şirket batarya üretiminin yanı sıra, üretmiş olduğu hücrelerin verimli bir şekilde çalışması ve otomobiller ile entegrasyonunun sorunsuz bir şekilde gerçekleşmesi içinde alternatif teknolojiler geliştirmesi beklenmektedir.

SIRO aynı zamanda elektrikli otomobil sektörü dışına da açılmayı planlıyor. Hem ülke içerisinde hem de uluslararası pazarda, ihtiyaçlara uygun olarak depolama çözümleri üretecektir. Şirketin bu konuda dışa bağımlılığı azaltması, temiz ve verimli bir enerji sistemi geliştirmesi beklenmektedir.

İlginizi Çekebilir: TOGG Ne Kadar Olacak?

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklamların can sıkıcı olduğunun farkındayız ama sizlere daha iyi hizmet vermeye devam edebilmemiz için reklam yayını yapmak zorundayız. Adblocker uygulamasından www.yerlitogg.com domainini kaldırarak bize destek olabilirsiniz.