Haber

Yerli Otomobil TOGG Kritik Gelişme! Siparişleri Verildi

Yerli otomobilimiz TOGG’da güzel gelişmeler yaşanıyor. siparişleri veriliyor. Son yıllarda gündemde yerini tutan Türkiye’nin yerli otomobili TOGG hakkında kritik bir gelişme yaşadı. Üretim fabrikasının inşasına başlanmasıyla beraber, TOGG’un ön siparişlerin ne zaman alınmaya başlanacağı açıklaması gündeme bomba gibi düştü. 2023 yılına kadar yetiştirilmesi planlan yerli otomobilin ilk montaj çalışmalarının başladı. Ayrıca üretim fabrikasının inşasının devam ettiği bilinmekteydi.

Yerli Otomobil TOGG Siparişi Nasıl Verilir?

Tasarımında Anadolu kültüründen izler taşımasıyla dikkat çeken yerli otomobilin siparişlerini vermek için öncelikle fabrika inşasının tamamlanması bekleniyor. Ön siparişlerin alınması için erken olduğu görülmekle beraber aracın bantlarda olması da beklenecek. TOGG‘un tanıtımının yapılmasının ve tesis inşasının başlamasının ardından 120.000’den fazla sipariş talebi olduğu da belirtildi.

Yerli Otomobil TOGG Ne Kadar Üretilecek?

Herkesin beklediği yerli otomobil TOGG’da kritik gelişme! Pek çok kişi TOGG’un üretimi hakkında yaşanan gelişmeleri hassasiyetle takip ediyor. Ayrıca ne kadar üretileceği de merak konusu oldu. Beş farklı modeli üretilecek olan TOGG’un her yıl düzenli olarak 175 bin adet olacak şekilde üretileceği gelen bilgiler arasında. Aynı zamanda üretim miktarının yapılan satışa göre de arttırılabileceği konuşulmakta. Eğer tüm aşamalar planlandığı gibi giderse 10 yılda 1 milyon aracın bantlara sunulması da beklentiler arasında. Ayrıca ön sipariş bedeli belirlenirken herkesin bütçesini göz önünde bulundurulacak. TOGG’un, ön sipariş bedeli herkesçe karşılanabilecek bir miktarda olacak. Sağlam ve güçlü karakterini, dış tasarımındaki keskin hatlarla yansıtan yerli otomobilin fabrikası da binlerce kişiye istihdam sağlayacak.

Yerli Otomobil TOGG Üretimi

Yerli ve elektrikli otomobil olan TOGG’un otomotiv endüstrisini de değiştireceği kendini belli etti. Siparişler veriliyor derken üretiminin ne aşamada olduğu herkes tarafından sorulmaya başladı. TOGG’un tamamen satışının yapılması için fabrika tesislerinin inşasının bitmesi beklenecek. İnşanın ardından 2022 yılında satışa başlaması düşünülen otomobil için tesis inşası son hızla devam etmekte. 30 dakikanın altında hızlı şarj imkanı olan yerli otomobilin üretim tesislerinin kullanıma hazır hale gelmesiyle beraber otomobilin üretimine de en hızlı şekilde başlanacak. 175 bin araç üretme kapasitesi bulunan tesisin inşa aşaması ile ilgili düzenli olarak açıklamalar yapılmakta.

İlginizi Çekebilir: Yerli TOGG Ne Zaman Çıkacak Ve Üretilecek?

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklamların can sıkıcı olduğunun farkındayız ama sizlere daha iyi hizmet vermeye devam edebilmemiz için reklam yayını yapmak zorundayız. Adblocker uygulamasından www.yerlitogg.com domainini kaldırarak bize destek olabilirsiniz.