Haber

Yerli Otomobil TOGG İlk Test Görüntüsü Yayınlandı

Bir süredir test aşamasında olan yerli otomobil togg ilk test görüntüsünü yayınladı. TOGG resmi twitter hesabından test süreçleri ile ilgili olarak bir resim paylaşıldı.

Yerli TOGG aeroakustik ve aerodinamik test aşamasında

Şu anda gerçekleştirilmiş olan bu test ile birlikte, otomobilin yolda sürüş anındayken ses ve hava dalgaları ile teması gözlemlenmektedir. Bu gözlemler ve testler sonucunda yerli otomobilin sürtünme azaltılması ve otomobilin aerodinamik tasarımının korunması hedeflenmektedir. Bu zorlu testler ile ilgili olarak ta aşağıdaki görsel paylaşıldı.

yerli togg

Paylaşılan görsele ise; “Prototip test süreçlerimiz planlarımız doğrultusunda ilerliyor. Bugün aerodinamik ve aeroakustik testlerimiz gerçekleştirildi” açıklamalarına yer verildi.

Yapılan bu test ile otomobilin hem performansı hem de dayanıklılığı en verimli duruma getirilmeye çalışılmaktadır. Bu test aşamasının ne zaman biteceği ile ilgili olarak net bir tarih belli değil. Fakat şu aşamaya kadar hiçbir olumsuz haber duymadık.

1 yıl sonra yerli TOGG banttan inecek

Yerli TOGG için Bursa’da açılan togg fabrika tamamen bittikten sonra ve nihai üretime başladıktan sonra yerli otomobil banttan inip yollarda göreceğiz. TOGG iş ilanları da en kısa sürede yayınlanmaya başlanacak. Gelen son bilgilere göre ise seri üretime 2022 yılının son çeyreğinde başlanacağı düşünülüyor. Yerli TOGG henüz üretilmediği için  üretimi yurt dışında yapılan prototip model üzerinde tüm testler yapılmaktadır.

Yerli otomobil TOGG markası otomotiv sektörüne ilk kez adım atacağı için muhtemelen araç piyasaya çıktıktan hemen sonra da birkaç revize görecektir. SUV ve Sedan gövde yapıları seçenekleri ile çıkacak olan elektrikli otomobilin 2019’da gerçekleşen lansmanından beri Yerli TOGG’u adım adım takip edip bütün haberlerini sizlere aktarmaya çalışıyoruz. Bizleri takip etmeye devam edin…

İlginizi Çekebilir: Yerli Otomobil TOGG’dan Batarya Hamlesi!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklamların can sıkıcı olduğunun farkındayız ama sizlere daha iyi hizmet vermeye devam edebilmemiz için reklam yayını yapmak zorundayız. Adblocker uygulamasından www.yerlitogg.com domainini kaldırarak bize destek olabilirsiniz.