Haber

Türkiye’nin Otomobili TOGG Almanya Gündeminde

Türkiye’nin otomobili TOGG Almanya Gündeminde. Türkiye Otomobili Girişim Grubu’nun (TOGG) 2022 yılı son çeyreğinde banttan indireceği yerli otomobiller Alman basınında geniş yer buldu.

Türkiye’nin Otomobili TOGG Almanya Gündeminde

Alman televizyon kanalı olan ZDF ” Türkiye’nin Otomobili, Volkswagen ve Tesla’ya rakip mi? “başlığı ile yer vermiş olduğu haberde; Türkiye’nin araç üretiminde ve özelliklede elektrikli araç üretiminde emin adımlar ile yoluna devam ettiğine vurgu yaptı. Ayrıca haberde, TOGG Üst Yöneticisi (CEO) Gürcan Karakaş‘ın, “Sadece araba yapmıyoruz. Akıllı bir cihaz yapıyoruz.” gibi etkili ifadesine de yer verdi.

Ayrıca yerli TOGG CEO’su Gürcan Karakaş’ın “Yalnızca elektrik ile çalışan bir araç değil, aynı zaman da akıllı kahveden akıllı telefona kadar bir çok uygulama aracılığı ile diğer bileşen ile dijital bağlantı sağlayan bir otomobilin prototipini gurular sundular.” şeklinde sözlere yer verilen haberde teknolojik açıdan ulusal ve uluslararası pazarın fethedilmek istendiği ifadelerine de özellikle vurgu yapıldı.

Yerli otomobil projesinde tüketicilerin beklenti ve isteklerinin büyük ölçüde karşıladı. TOGG’un e-mobil pazarında bir devrim yapacağını aktardı. Segmentindeki pazar payında da çok önemli ve güçlü bir rakip olacağını ortaya çıkacağına dikkat çekti.

Ayrıca yapılan haberde, Türkiye’nin proje ve üretim için çok uygun bir yer olduğu belirtilirdi. “Ülkenin 1960’lardan bu zamana otomobil üretim tecrübesi mevcuttur. Almanya’da bulunan bir çok üretici, Asya ve Avrupa arasındaki kesişim noktasında üretim yapmaktadır. Ayrıca ülkenin dünyanın en büyük ekonomilerinden birisi olma isteğini de doğrular niteliktedir.” yorumlarına yer verdi.

Türkiye Otomotiv İhraç Merkezi

Türkiye’nin özelliklede bölgede çok güçlü bir otomotiv ihraç merkezi olduğu söylenen haberde, Türkiye’de yapılan bu araçların yüzde 80’den fazlasını yurt dışına teslim ettiği ve Türkiye’de çok iyi bir şekilde eğitim almış kalifiye elemanların bulunduğu aktardı. Ayrıca işçilik maliyetlerinin de düşük olduğuna yer verdi.

Haberde, Gürcan Karakaş’ın 27 yıl boyunca Alman otomotiv tedarikçisi Bosch için çalışmış olduğuna yer verilirdi. Ayrıca Türkiye’ye dönmeden hemen önce Alman şirketinde toptan satış yapılan bölümünün başında olduğu bilgisine de yer verdi.

Ayrıca bir diğer dikkat çeken haber ise Volkswagen ve Mercedes modelleri için tasarımlar üreten, dünyaca ünlü tasarımcı Murat Günak’tı. Ünlü tasarımcının baş tasarımcı olarak işe alındığına dikkatleri çekti.

İlginizi Çekebilir => Yerli TOGG Tasarım Ödülü Verildi

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklamların can sıkıcı olduğunun farkındayız ama sizlere daha iyi hizmet vermeye devam edebilmemiz için reklam yayını yapmak zorundayız. Adblocker uygulamasından www.yerlitogg.com domainini kaldırarak bize destek olabilirsiniz.