Haber

Trugo Şarj İstasyonları Kurulmaya Başlandı

Trugo Şarj İstasyonları Kurulmaya Başlandı… Uzun bir süredir beklenen ve bu ayın sonunda seri üretime başlayacak olan yerli TOGG için şarj istasyonları da kurulmaya başlandı.

Trugo Şarj İstasyonları Kurulmaya Başlandı

Star Charge ve Vestel tarafından üretimi gerçekleştirilen yerli şarj üniteleri teslim gerçekleşti. Hatta Bolu’da kurulumları tamamlandı bile. Kurulan istasyonlara bakıldığı zaman tek üniteden oluşup ikişerli şarj girişlerine sahip görünüyor. Yani buda demek oluyor ki aynı anda aracıda şarj edebilecektir. Trugo Şarj İstasyonları kurulumu da bütün illere hızlı bir şekilde yapılacağı gelen bilgiler arasında.

Buna bağlı olarak yerli otomobil TOGG‘un ortaklarından olan Zorlu Holding‘de şarj ünitesi üretti. Vestel’de kendine ait şarj istasyonları üretip bunları teslim ettiler. Üretici ve tasarımlar farklı olsa da bu istasyonlar 180 kW gücünde bir şarj özelliğine sahip olacaktır.

Şarj istasyonlarının konumlandırması ise 81 ilde ilk etapta 1000 adet istasyon kurulacaktır. Yani buda demek oluyor ki aynı anda 2 bin adet araç 180 kW hızında şarj edilebilecektir. Hızlı şarj olan elektrikli otomobiller %20 ile %80 arası dolumunu 25 dakikada gerçekleştirecektir.

İlginizi Çekebilir => Yerli TOGG Satışa Çıkacağı Tarih Belli Oldu

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklamların can sıkıcı olduğunun farkındayız ama sizlere daha iyi hizmet vermeye devam edebilmemiz için reklam yayını yapmak zorundayız. Adblocker uygulamasından www.yerlitogg.com domainini kaldırarak bize destek olabilirsiniz.