Haber

TOGG’un Satışa Çıkacağı Tarih Belli Oldu

Yerli TOGG dünya sahnesine çıktıktan sonra resmi olarak da ne zaman yollarda olacağı tarih netlik kazandı. Konuyla ilgili olarak açıklamalarda bulunan Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, ilk seri üretimin 2022 yılının son çeyreğinde olacaktır dedi. Hemen ardından da aracın satışıyla ilgili bilgi veren Bakan Varank, 2023 yılının ilk çeyreğinde ticari olarak satışların başlayacağını duyurdu. TOGG ne zaman satışa çıkıyor?

TOGG’un Satışa Çıkacağı Tarih Belli Oldu

Türkiye’nin Otomobili sloganı ile yola çıkan TOGG, ABD’de yapılan CES fuarında küresel anlamda çok fazla ses getirdiğini açıklayan Bakan Varank, TOGG ile ilgili çalışmaların çok hızlı bir şekilde ilerlediğini ve 2023 yılının ilk çeyreğinde yerli otomobil TOGG’un yollarda olacağını ifade etti.

Ayrıca yerli otomobil TOGG’a yapılan eleştirile de değinen Bakan Varank, “Marka projelerini hayata geçirdikçe, TOGG’un ‘akıllı cihaz’ olarak isimlendirdiği elektrikli, ağa bağlı yeni nesil araçlar yollarda görülmeye başlandıkça bu eleştirilerin de yerini takdir ve beğeniye bırakacağına inanıyorum.” açıklamalarında bulundu.

İlginizi Çekebilir: Yerli TOGG Yurtdışındaki İlk Ofisini Almanya’da Açıyor

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklamların can sıkıcı olduğunun farkındayız ama sizlere daha iyi hizmet vermeye devam edebilmemiz için reklam yayını yapmak zorundayız. Adblocker uygulamasından www.yerlitogg.com domainini kaldırarak bize destek olabilirsiniz.