Haber

Togg’dan Yeni Müjde! Şarj İstasyonu Ağı Açılıyor

Togg’dan Yeni Müjde… Şarj İstasyonu Ağı İçin Çalışmalar Başladı… Türkiye’nin Otomobili Yerli TOGG için çalışmalar bütün hızıyla devam ederken müjdelerde ardı ardına gelmeye başladı.

Togg’dan Yeni Müjde! Şarj İstasyonu Ağı Açılıyor

Satışa çıkacağı günü iple çeken yerli otomobil TOGG son olarak vergi indirimi müjdesi ile sevenlerini mutlu etmişti. Şimdi bir başka müjde geldi. Şu sıralar Avrupa’da çarpışma ve performans testleri yapılıyor. Yerli togg, en büyük sorunlarından biriside şarj istasyonlarıydı. Son yapılan açıklamaya göre Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu şarj ağlarını kurmak için lisans almış aldı.

Şirketten yapılan açıklamaya göre togg, kendi şarj ağını kuruyor. EPDK’dan gerekli lisansları temin etti. Şirket, elektrikli otomobillerin sayısının artmaya başladığı şu dönemlerde şarj altyapısı ile ilgili olan lisans çalışmalarına hız vermiş durumda. Ayrıca konu ile ilgili olarak şirket, lisans alıpta yatırım için bekleyen kuruluşlara izin vermeyecek. Sadece direk yatırım yapacak olan kuruluşlara lisans verecek.

TOGG ile ilgili olarakta işin kritik noktası bu seviyeden sonra başlıyor. Şirketin almış olduğu şarj ağı işletmeci lisansı ile ilk 6 ay içerisinde en az 50 şarj istasyonu kurmak zorundadır. Buda demek oluyor ki önümüzdeki dönemlerde bir çok yerde şarj istasyonlarını fazlası ile görmeye başlayacağız. Yani buda demek oluyor ki yerli otomobil togg piyasaya çıktıktan sonra hem şehir içi hemde şehirler arası yollarda kesintisiz bir şekilde seyir imkanı sunmaya hedeflemektedirler.

Ayrıca yollara çıkacak olan ilk araç olan TOGG C-SUV’un yerlilik oranı da netlik kazandı. Yapılan bir diğer açıklamaya göre TOGG C-SUV modelin yerlilik oranı ilk aşamada yüzde 51 olarak ortaya çıktı. Daha sonra ise B-SUV ve C-MPV modelleri ile bu oranın daha da yukarı çıkacağı belirtiliyor.

İlginizi Çekebilir: Yerli TOGG Yurtdışındaki İlk Ofisini Almanya’da Açıyor

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklamların can sıkıcı olduğunun farkındayız ama sizlere daha iyi hizmet vermeye devam edebilmemiz için reklam yayını yapmak zorundayız. Adblocker uygulamasından www.yerlitogg.com domainini kaldırarak bize destek olabilirsiniz.