Haber

TOGG Ne Zaman Çıkacak?

Togg ne zaman çıkacak? Yerli togg üretimi için kolları sıvayan mühendisler, yerli otomobil ile ilgili olan bütün inovasyon süreçlerine kararlılıkla devam etmektedirler. Ayrıca sürekli Twitter adresinde de durumla ilgili içerikler paylaşılmaktadır. Gemlik Tesisindeki gelişmelerde sürekli olarak TOGG sosyal medya hesaplarından aktarılmaktadır.

TOGG Ne Zaman Çıkacak?

TOGG sosyal medya paylaşımlarına baktığımız zaman 2021 planlamaları kararlılıkla devam etmektedir. Özelliklede üst yapı çalışmalarına hız vermektedir. Gemlik tesisinin üst yapı inşaatı için ilk aşamada 220 toplamda ise 1500 kişilik bir istihdam sağlanacağı açıklanan bilgiler arasındadır.

Peki TOGG ne zaman satışa çıkacak?

2021 yılı içerisinde tamamlanması planlanan inşaatın hemen akabinde de 2022 yılının son çeyreğine de yerli araçların banttan indirilmesi planlanmaktadır. Ayrıca şirket tedarikçi konusunda sıkıntı yaşamamak için detaylı bir çalışma yaparak ilk çıkacak olan TOGG SUV modeli içinde tedarikçi seçimlerini de tamamlanmış görünüyor.

Bakıldığı zaman 100’ün üzerinde bir tedarikçi ile anlaşma yapılmıştır. Bu tedarikçilerin %75 kadarının Türkiye içerisinde olması da ayrı bir dikkat çeken noktadır. Geri kalan %25 oran ise yurt dışı destekli tedarikçi şirketleridir.

Ayrıca konu ile ilgili açıklamalarda da bulunan TOGG CEO‘su Gürcan Karakaş; “bu %75’lik oranın gerçekten muhteşem olduğunu gururla söyleyebilirim. Geri kalan bu %25 oran ise ülkemizin stratejik konumu ile doğru orantılıdır. Bu konum göz önüne alındığı zaman çok kısa bir süre içerisinde yerlilik oranına pozitif yönde etki edeceğini söyleyebilirim.” bilgisini verdi.

Tedarik İşlemleri Tamamlandı

Ayrıca Türkiye içi tedarik konusuna da oldukça büyük önem verilmektedir. Buna dikkat çeken CEO Gürcan Karakaş, şunları da kaydetti:

“Bizler Türkiye’nin Otomobili olarak yola çıktık, Türkiye’nin Otomobili’nin altını doldurduğumuz zaman da fikri mülkiyet hakları tamamen bizim olan, milli, özgün bir şirketten, bir markadan bahsediyor olacağız. Ayrıca yerlilik oranını da yola çıktığımız zamandan itibaren yüzde 51 olarak belirlemiş durumdayız. Biz önce bunu kendimize, arkadaşlarımıza, yönetime söz verdik. İkincisi ise devletimize söz verdik. Şimdi yüzde 51 orana baktığımız zaman özellikle de teknolojisi yeni gelişmekte olan, elektrikli araçlar, bağlantılı araçlar konusunda iyi bir rakam mıdır? Evet. Yola çıkış aşamasında itibaren biz bu yüzde 51’i söz verdik. Ayrıca bu yüzde 51 oranından, ondan sonraki takip eden yıllara oranla da gelişecek. 3 sene içerisinde de, yüzde 68 gibi bir rakama ulaşacağımızı öngörüyoruz. Ayrıca; ülkemizde yıllardan beridir üretilen binek araçlar yerlilik oranlarına bakıldığı zaman bu rakamın yüzde 20 ile yüzde 63’ler seviyesi arasında değiştiğini de görürsünüz.”

Gemlik tesisinde çalışmalar son hızı ile devam etmektedir. Gelişmeler ve yeni haberler oldukça sitemizden siz değerli okuyucularımıza aktaracağız.

İlginizi Çekebilir => Yerli TOGG Fiyatı Ne Kadar Olacak?

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklamların can sıkıcı olduğunun farkındayız ama sizlere daha iyi hizmet vermeye devam edebilmemiz için reklam yayını yapmak zorundayız. Adblocker uygulamasından www.yerlitogg.com domainini kaldırarak bize destek olabilirsiniz.