Haber

TOGG Ne Kadar Olacak?

TOGG Ne Kadar Olacak? Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu, tarafından yatırım yapılıp geliştirilen yerli elektrikli otomobil TOGG için yapılan çalışmalar tüm hızıyla devam etmektedir. Anadolu GrubuBMCKök GrubuTurkcellZorlu ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği‘nin başını çekmiş olduğu projeden her geçen gün yeni bilgiler ve detaylar gelmeye devam ediyor.

TOGG Ne Kadar Olacak?

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, ve TOGG CEO‘su Gürcan Karakaş ve Bakan Yardımcısı Mehmet Fatih KacırTEKNOFEST kapsamında etkinlik alanında bir araya geldiler. Basın ile konuşan bu üçlü, yerli otomobil togg hakkındaki soruları da yanıtlamayı ihmal etmediler.

Konuşmaya esprili bir şekilde başlayan Bakan Varank, “Ben etkinlik alanında geziyorum, Türkiye’nin otomobili yerli togg olan ilgi benden daha çok fazla. Hiç kimse bakana bakmıyor ancak sadece arabaya bakıyor. İnşallah orada da gelişim süreçleri planladığımız şekilde devam edecektir. Bizler Türkiye’nin otomobili projesi ile dünyada sürekli değişim halinde olan otomotiv endüstrisine Türkiye’ninde net bir şekilde cevap vermiş olacağını öngörüyoruz.” açıklamalarına yer verdi.

Hemen ardından ise editörler bir çok kesimin merak ettiği soru sordular. Yerli otomobil ne kadar olacak sorusu Bakan Varank’a soruldu. Yerli otomobil TOGG, 2022 yılının son çeyreğinde üretim bandından indirilip yollarda göreceğimiz yerli otomobil togg fiyatı olarak “aracın fiyatı şu anda belli değil. Ancak yerli togg kendi sınıfında olan Türkiye’deki diğer araçlar ile yarışacak bir fiyat ile piyasaya çıkacaktır.” açıklamalarını yaptı.

Bir çok kesim tarafından ve otomobil tutkunları için bu açıklamalar biraz kafalarda soru işareti yarattı. Pek çok kişi Bakan’ın yapmış olduğu bu açıklamalara kıyasla yerli elektrikli otomobil pek de ucuz olmayacak gözüyle bakmaya başladı.

Peki siz bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz? TOGG gerçekten de ucuz olacak mı? Yoksa ithal arabalara kıyasla indirimli bir model olarak mı karşımıza çıkacak. Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Yerli Otomobil TOGG ‘un Gemlik Tesisi Hız Kesmeden Yükseliyor

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklamların can sıkıcı olduğunun farkındayız ama sizlere daha iyi hizmet vermeye devam edebilmemiz için reklam yayını yapmak zorundayız. Adblocker uygulamasından www.yerlitogg.com domainini kaldırarak bize destek olabilirsiniz.