Haber

Togg Montaj Görüntüleri Yayınlandı

TOGG montaj görüntüleri yayınlandı. Geçtiğimiz hafta başında Avrupa’da yeni bir girişim kurulduğunu duyuran TOGG, Gebze’de yapımına devam edilen tesisin atölye bölümünden ilk montaj görüntülerini yayınladı.

Togg Montaj Görüntüleri Yayınlandı

Ülkemizde seri üretime geçecek ilk yerli otomobil olma özelliğini taşıyan Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu (TOGG) ile ilgili yeni haberler gelmeye devam ediyor. TOGG resmi Twitter hesabından ilk gövde montajı fotoğrafları CEO Gürcan Karakaş ve ekibi tarafından aktardı.

Gebze’deki atölyede TOGG montajına başlandı

Ayrıca geçtiğimiz hafta başında Bilişim Vadisi‘nde Kullanıcı Laboratuvarı‘nı açmış olan TOGG, yeni bir haber ile tekrar gündeme geldi. Twitter hesabından yapılan paylaşımda “Tamamı ülkemizde üretilen parçalar ile Gebze’de montajı yapılan ilk gövdemiz. Bizi izlemeye devam edin.” şeklinde ifadeler yer aldı.

SUV ve sedan olmak üzere iki farklı aracın üretileceği herkesçe bilinmektedir. 200 ve 400 beygir seçeneklerinin bulunacağı bu araçların ayrıca 500 kilometreden fazla menzil ile tanıtılacağı TOGG tarafından paylaşılan bilgiler arasında yer almaktadır.

Avrupa’da da pazar payı elde etmek isteyen TOGG, bu bağlamda Haziran ayında sermayesini  150.000.000 TL‘den 996.774.000 TL‘ye çıkarıldığını açıklamıştı. Ayrıca Avrupa sektörüne yeni bir girişim ile adım atan TOGG oluşumu, TOGG Europe GmbH olarak bütün Avrupa’da adından söz ettirecektir.

Ayrıca Almanya’da faaliyete geçmiş olan firma IoT (nesnelerin interneti), big data (büyük veri), dijital işgücü ve yapay zeka alanlarında çalışmalar yürütecektir.

İlginizi Çekebilir => Yerli Araba Yüzde Kaç Yerli?

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklamların can sıkıcı olduğunun farkındayız ama sizlere daha iyi hizmet vermeye devam edebilmemiz için reklam yayını yapmak zorundayız. Adblocker uygulamasından www.yerlitogg.com domainini kaldırarak bize destek olabilirsiniz.