Haber

TOGG Araba Özellikleri

TOGG araba özellikleri nelerdir? TOGG’un açıklamış olduğu bilgilere göre kendine özel ve has bir çizgiye sahip olacak olan araç, dünyanın en önde gelen otomobil güvenlik test kuruluşlarından birisi olan EuroNCAP‘ın güvenlik standartlarını tam olarak karşılayacaktır.

TOGG araba özellikleri

Çok hızlı bir şekilde yürütülen çalışmalar neticesinde 2022 yılında EuroNCAP testlerine girecek olan yerli otomobil togg, bu test sonucunda 5 yıldız ile ayrılması öngörülmektedir. Ayrıca otomobilin öne çıkan bazı yönleri işe şöyledir;

  1. TOGG aracı internete sürekli olarak bağlı kalacak
  2. 30 dakikadan daha az bir sürede %80 şarj seviyesine gelecek
  3. İleri seviye otonom sürüşüne daha çok imkan sağlayacak
  4. İleri teknik özellikleri sayesinde küresel pazara da hitap edecek
  5. Sıfır emisyondan dolayı gelecek nesillere temiz bir dünya bırakacak

Yerli Otomobilin Teknik Özellikleri

Yerli otomobilin özellikleri Türkiye standartlarına uygun olabilecek bir şekilde yüksek menzil ve daha hızlı doldurulan batarya ile öne çıkmaktadır. Ayrıca yerli otomobil TOGG 2 farklı motor seçeneğiyle de pazar piyasasına sunulacaktır.

İlk seçenekte 200 beygir güç üretebilen motor bulunmaktadır. Araç 0’dan 100km/s 7.6 saniyede ulaşmaktadır. Diğer seçenek ise 2 motor bulunmaktadır. 400 beygir gücünde bir güç üreten motor ile 0’dan 100km/s hızına 4.8 saniyede çıkmaktadır. Kısaca söylemek gerekirse eğer her iki modelde dikkat çekici olacaktır. Türkiye’de bulunan fosil yakıt muadillerine göre çok daha hızlı olacaktır. Yerli TOGG aracında ise ulaşabileceği maksimum hız güvenlik gerekçeleri nedeni ile 180 km hıza sabitlenecektir.

Ayrıca yerli otomobilin batarya durumunda da tıpkı motor gücü gibi 2 farklı çeşit bulunmaktadır. İlk seçenek otomobil tek şarj ile 300 km yol gidebilecektir. İkinci seçenekte ise yerli otomobilin menzili 500 km mesafeye kadar çıkabilecektir. Ayrıca otomobilin içerisinde yer alan rejeneratif frenleme sistemi sayesinde araç kullanılırken fren yapıldığı zaman enerji geri kazanım ile batarya kendi kendini şarj edebilecektir.

Yerli otomobilin en dikkat çeken özelliklerinden biriside %80 şarj seviyesine 30 dakikadan daha az bir sürede ulaşacak. Ayrıca elektrikli araç şarj istasyonu olan ZES şarj istasyonları da yerli aracın banttan indirileceği zaman kadar Türkiye’nin bir çok yerinde montajını tamamlamış olacaktır.

İlginizi Çekebilir => Yerli TOGG Fiyatı Ne Kadar Olacak?

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Kağıt üstünde bakıldığı zaman güzel özellikleri var gibi duruyor. Umarım fiyatı da ithal arabalara göre uygun olur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklamların can sıkıcı olduğunun farkındayız ama sizlere daha iyi hizmet vermeye devam edebilmemiz için reklam yayını yapmak zorundayız. Adblocker uygulamasından www.yerlitogg.com domainini kaldırarak bize destek olabilirsiniz.