Haber

TOGG 12 Ay İçerisinde Yollarda Olacak

Yerli elektrikli araba için çalışmalar tüm hızıyla devam etmektedir. Bu süre zarfı içerisinde gerek araçla ilgili olsun gerekse de Gemlik’teki tesis ile ilgili olsun bilgiler gelmeye devam ediyor.

TOGG 12 Ay İçerisinde Yollarda Olacak

Yerli TOGG için en son haberler ise Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Mehmet Fatih Kacır’dan geldi. Yapmış olduğu açıklamaya göre yerli otomobil için kritik bir sürece girildiğini ifade etti. Bakan Yardımcısı Kacır, 12 ay içerisinde yerli otomobil projesinin tamamlanacağını açıkladı.

Ayrıca son olarak boya tesisinin yüzde 89’u tamamlanıp 20 bin metre elektrik kablolama ve 22 bin metrelik boru hattının döşendiği açıklandı. Bakan yardımcısı Fatih Kacır, katılmış olduğu bir etkinlikte yerli otomobil TOGG içinde açıklamalar da bulundu. Geri sayımın başladığını ve 12 ay içerisinde yerli otomobilin yollarda olacağını belirtti.

Peki TOGG Ne Kadar Olacak?

Şuan için sadece çıkış tarihi konusunda elimizde net bir bilgi mevcuttur. Ancak yerli aracın fiyatı konusunda net bir bilgi bulunmamaktadır.  Hem CEO Gürcan Karakaş hem de Sanayi Bakanlığı tarafından yerli arabanın fiyatı konusunda bir açıklama ve bilgi paylaşılmadı.

Genel bir kıyaslama yapacak olursak eğer bilindiği üzere ülkemizde araç satışlarında oldukça yüksek meblağlar ödenmektedir. Bu ödemelerde vergilerinde yükü oldukça yüksektir. Ne yazık ki bu vergi oranları elektrikli arabalar içinde katlanarak yükselmektedir.

Fakat burada dikkat edilmesi gereken nokta ise aracın hem yerli üretim olması hem de teşvik programından dahil edilmesidir. Yerli TOGG için bazı indirimlerin uygulanabileceği beklenmektedir. Umutları kırmak istemeyiz lakin yine de bu aracın 2023 model SUV otomobil olacağını unutmayın. Ayrıca fiyatının da beklenildiği kadar uygun olmayacağını hatırlatmakta fayda görüyoruz. Ancak yine de bu araç ile ilgili beklentiler fazlasıyla yüksek görünmektedir.

İlginizi Çekebilir: Yerli TOGG Yurtdışındaki İlk Ofisini Almanya’da Açıyor

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklamların can sıkıcı olduğunun farkındayız ama sizlere daha iyi hizmet vermeye devam edebilmemiz için reklam yayını yapmak zorundayız. Adblocker uygulamasından www.yerlitogg.com domainini kaldırarak bize destek olabilirsiniz.