Haber

Teslim Edilecek Yerli Otomobil TOGG Sayısı Açıklandı

Yerli Otomobil TOGG CEO2su Gürcan Karakaş yaptığı açıklamaya göre mayıs ve haziran aylarında teslim edilecek TOGG sayısı netlik kazandı.

Teslim Edilecek Yerli Otomobil TOGG Sayısı Açıklandı

TOGG CEO’su Gürcan Karakaş teslim tarihleri ve teslim edilecek araç sayısına ilişkin merak edilen konuları cevaplandırdı. Yapılan açıklamaya göre Mayıs ayında 1000 adedin üzerinde aracın teslim edileceği söylendi.

Seri Üretim Kapsamında Üretilen Araç Sayısı 250’yi Geçti

Şuana kadar seri üretim kapsamında 250 aracın üzerinde üretildiğini belirten Gürcan Karakaş, ”Geçen sene Mayıs sonunda deneme ve üretime başlamıştık. Regülasyonlar gereği 92 adet testten geçmemiz gerekiyordu. Bu süreçte yüzlerce araç ürettik. 23 Mart’a kadar bir çok araç üretip, teste gönderdik. 300’ün üzerinde araç üretmişizdir. Biz kendimiz 26 tanesiyle test filosu içerisinde ülkemizde dolaşmakta, geri bildirim ve ölçümlerde kullanmıyoruz. Seri üretim kapsamında ürettiğimiz araç sayısı 200’ü geçti” şeklinde açıklamalarda bulundu.

Ayrıca TOGG CEO’su Gürcan Karakaş 2023 yılının sonuna kadar 23 bin adet aracın üretileceğini sözlerine ekledi.

Genel anlamda baktığımız zamanda piyasada elektrikli araçlara olan ilgi fazlası ile artmış durumdadır. Buda üretim bandındaki araç sayısında da artış göstermesine neden oluyor.

İlginizi Çekebilir: Trugo Şarj İstasyonları Kurulmaya Başlandı

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklamların can sıkıcı olduğunun farkındayız ama sizlere daha iyi hizmet vermeye devam edebilmemiz için reklam yayını yapmak zorundayız. Adblocker uygulamasından www.yerlitogg.com domainini kaldırarak bize destek olabilirsiniz.